Ocak 2024 Kira Artış Oranı

Sayın Müşterilerimiz,

Öncelikle sizlere TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) tarafından açıklanan enflasyon rakamlarıyla ilgili önemli bir güncelleme hakkında bilgi vermek istiyoruz. Aralık ayı itibariyle TÜFE (Tüketici Fiyat Endeksi) rakamları ve kira artış oranları netleşti.

Hükümet tarafından 02.07.2023 tarihinden itibaren geçerli olan 6098 sayılı Borçlar Kanunu’na eklenen Geçici Madde 2 hükümleri doğrultusunda, konut kira sözleşmelerinde kira artış oranı %25 ile sınırlı tutulmuştur. Bu sınırlama 1 Temmuz 2024 tarihine kadar devam edecektir. Ancak, işyerlerine uygulanacak kira zammında herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır.

Bu bağlamda, Ocak ayı kira artış oranı; Daireler de %25 sınırlaması devam ederken, işyerlerinde ise %53,86 olarak belirlenmiştir

TÜİK tarafından açıklanan bu bilgiler doğrultusunda, Yuva Danışmanlık ve Yönetim Hizmetleri olarak siz değerli müşterilerimizi bilgilendirmek ve bu konudaki gelişmeleri paylaşmak istiyoruz. Eğer konuyla ilgili daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa veya kira sözleşmenizle ilgili herhangi bir konuda destek talep etmek istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Saygılarımızla,

Burak KAZDAL

Yuva Danışmanlık ve Yönetim Hizmetleri

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir